Prvákoviny do kapsy

Rok realizace: 2011 - současnost
Použité technologie: HTML, css, php, joomla
  • prvakoviny_banner
  • prvakoviny_banner2
  • prvakoviny_banner3
  • prvakoviny_banner4
  • prvakoviny_banner5

Na brožuře Prvákoviny do kapsy jsem poprvé začal pracovat v roce 2011, kdy jsem zpracovával 6 fakultních příloh. Graficky jsem se tehdy držel už navrženého layoutu omalovánek.

V roce 2012 jsem už dostal na starost celkový vzhled Prvákovin do kapsy včetně zalomení hlavní části a devíti fakultních příloh. Tehdejší vzhled se nesl v retro stylu, kdy brožurou provázela ilustrace prvňáčka, kterou ilustrovala Lenka Šimková. Současně se také předělávala grafika internetových stránek, aby ladila s brožurou.

Rok 2013 se nesl v duchu zápisníku a jeho vzhled byl zajímavý tím, že grafika byla navržena tak, aby vypadal jako kroužkový blok. Opět se jednalo o zalomení hlavní části, fakultních příloh a upravení vzhledu internetových stránek.

Roku 2014 jsme se pustili do netradičního vzhledu komiksu. Ve spolupráci s ilustrátorkou Martinou Novákovou, která tvořila komiksy, jsme pak vytvořili Prvákoviny, které byly asi nejvýraznější ze všech. Hodně tomu pomáhala i jejich žlutočervená obálka. Tento rok se kromě zalomení textů přešlo na novější verzi redakčního systému Joomla a použila se nová šablona s novou grafikou.

V roce 2015 vznikl vzhled vycházející z barevných dlaždic, vnitřní část brožury pak byla více čistá a přehledná než v předchozích verzích.

Tento projekt mi dal a stále ještě dává spoustu zkušeností, jelikož se jedná o dost rozsáhlý projekt se spoustou textů k zalomení. Vždy je třeba vymyslet nový a poutavý design, který musí prváky na vysokých školách zaujmout.

O internetové stránky se pak starám jako webmaster.

Ke stažení: 2012   2013   2014   2015